2008 Champions

Angler of the Year: Mark Henderson, Liquid Fire Fishing
National Champions: Ed Mecchella, Fish Fever
National Champions, Class of 23 and Under: Randall Edens, East Coast Sports

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Frank Estman Miss Kayley 5 Sonny Elliott Get Wet II 9 Michael Kennedy Simply Storage
2 Jamie Wallace Rugman 6 Jack Penny Penny Wise 10 David Haynes, Jr. Rascal
3 David Perry MSC 7 Don Jackson, Sr. Sea Cruiser 11 Robert Snibbe III Native
4 Gary Ryals No Mercy 8          

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Randall Edens East Coast Sports 5 Michael Crabtree Plumb Fun 9 Larry Denning Screamin Deacon
2 Chad Shingleton Tide One On 6 Brian Hasson Knot Me 10 Peter Weisberg Strictly Fishing
3 Jack Bracewell Eren's Addiction Too 7 Mark Pochie Deuces Wild 11 Chris Workman Get Snookerd
4 Mike Jiran Greenbacks            



2007 Champions

Angler of the Year: Chuck Permenter, Mining My Bidness
National Champions: Richard Stone, Woodsman/Tail Chaser
National Champions, Class of 23 and Under: Mitch Mosley, Lined Out
Top Lady Angler: Jenny & Sheree Dees, Top Producer
Top Junior Angler: Landen Rucker, Sea Hagg
Top Senior Angler: F. Michael Dees, Top Producer
Top Pro Lady: Sharon Kamp, Lured Away
Top Pro Junior: Cory Howard, Hooked For Reel
Top Pro Senior: Dan Upton, Team Donzi

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Skip Conklin Ocean Athlete 5 Jim Rachael Mad Dog 9 Samuel Cernugel Coon Dog
2 Matt Gray Southern Bale 6 Matthew Tarrance Idle Time 10 Gill Strelec, Jr. Psycho
3 Rusty Campbell Half Mine
Marietta Marine
7 Steve McMullen Airborne 11 Vic Vazquez Midnight Madness
4 Ken Murray Back Lash 8 Chris Roy Deja Blu 12 Greg Carroll Dig It

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Burt Ferebee Second Catch 5 Mike McRae Dr. Hook 9 Gaston Hughes Reel Music
2 Steven Ford Sic-Em 6 Brian Hasson Knot Me 10 David Albritton Gatorfan
3 Jack Bracewell Eren's Addiction Too 7 Cecil Capps, Jr. Sea Hagg 11 Andrew Gunn Wiltshire Fishing Team
4 Lee Southard Just Fishing 8 John Benkenstein Johnny B 12 John Hewlett Out Cast II



2006 Champions

Angler of the Year: Ron Mitchell, Bandit
National Champions: Tony Vercillo, Offshore Warrior
National Champions, Class of 23 and Under: Jerremy Bonnell, Bandit
Top Lady Angler—East: Kristen Bishop, Fishbuster
Top Lady Angler—Gulf: Melissa Wells, Purse Snatcher
Top Junior Angler—East: Wesley Thomas, Sundance Marine
Top Junior Angler—Gulf: Andrew Montgomery, Intense
Top Senior Angler: Jack Penny, Penny Wise
Top Pro Lady: Sharon Kamp, Lured Away
Top Pro Junior: Jake Smith, Comfortably Numb
Top Pro Senior: Albert Vrazel, Lured Away

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Brett Barnes Hot Rod 5 Chris Stephens Beer Money 9 Patric Bryant Twister
2 Skip Conklin Ocean Athlete 6 Jack Penny Penny Wise 10 Bobby Schoenfeld Lured Away
3 Ron Green Dirty Work 7 Neal Foster Intense 11 Pete Tsourakis Four Mary's
4 Todd Veal Sea Ducer 8 Jose Reyes Jr. Popotanic 12 D. Allen Kinney Gambler

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Tim Casey Nail It 5 Lon Bryan IV Southbound 9 Chip Nifong Reel Buzz
2 Ashley Jones Miss Teny 6 Jeremy Bonnell Bandit 10 Mark Whitmire Grinder
3 Ron Greene Miss Jenn IV 7 David Rogers Jr. Quietus 11 Tim Packard Fin-Addict
4 Lon Bryan IV Southbound 8 Jason Wagen Millennium Marine 12 Chip Nifong Reel Buzz



2005 Champions

Angler of the Year: Terry Johnson, Final Strike
National Champions: Rick Smith, Wild Turkey
National Champions, Class of 23 and Under: Stan Jarusinski, Captain Stanman
Top Lady Angler—East: Rosmary Van Lent, In The Rough
Top Lady Angler—Gulf: Jenny & Sheree Dees, Top Producer
Top Junior Angler—East: Stevie Dellane, Penny Wise
Top Junior Angler—Gulf: Tyler Kennedy, Kwazar
Top Senior Angler: Jack Thomas, Kellie Ann
Top Pro Lady: Rosemary Van Lent, In The Rough
Top Pro Junior: Katherine Schafschwerdt, Wound Tight
Top Pro Senior: William Taylor, That's My Dog

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Joe Winslow Hooligan 5 Howard Poe Kill-N-Me 9 Al Davis My Hooker
2 Joe Winslow Hooligan 6 Jack Penny Penny Wise 10 Jack Thomas Kellie Ann
3 John Wapole Jr. Yard Boy 7 Mathew Caldwell XS Rated 11 Billy Delph Delph Fishing Team
4 Joe Bell Play'n To Win 8 Brett Donnshoe Texas Contender 12 Brett Barnes Hot Rod

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Greg Cundiff King of Kings 5 Richard Geiger Wave Buster 9 Jason Bass American Made
2 Ashley Jones Miss Teny 6 Daniel Clark Constant Chaos 10 Crant Cloughley No Limits
3 Kevin O'Neale In 2 Deep 7 Cecil Capps Jr. Sea Hogg 11 Mike Grourley Legal Limit
4 Scott Poppell Havelin "S" 8 David Markham Mossy Oak 12 Clint Richardson Finasic



2004 Champions

Angler of the Year: Dean Spatholt, Fish Miester
National Champions: Geoffrey Gibson, Rusty Hook
National Champions, Class of 23 and Under:Stephen Barfoot, Snafu
Top Lady Angler—East: Susan Kaminsky & Jan Chase, Loose Lucy
Top Lady Angler—Gulf: Elizabeth Roberts, Pure Attitude
Top Junior Angler—East: Sarah Stephenson, Digestible
Top Junior Angler—Gulf: Tyler Kennedy, Kwazar
Top Senior Angler: Harvey Way, Team Young Guns

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 John Lewis Second Chaze 5 Rick Smith Wild Turkey 9 Mike Edwards Talkin Trash
2 Randall Edens Reel Greedy 6 Kevin Schmidt Fish Attack 10 Robbie Yancy Getcha Some
3 Eddie Barham Reel Greedy 7 David VanLent In The Rough 11 Rob Delph Delph Fishing Team
4 Lee Way Jr. Team Young Guns 8 John Dusek Yellowfin 12 Jeff Crouch Strickly Business

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Ashley Jones Miss Teny 5 Mike McRae Dr. Hook 9 Chad Barnes Thunder Ball
2 Chad Sanders Reel Screamer 6 Ron Hedeman Fair Warning 10 Duane Zamonis Outaline
3 Charles Stephens Shady Grady II 7 David Rogers Jr. Quietus 11 Brian Hasson Knot Me
4 Johnny Wildes Reel Wild 8 Cliff McCrummen Family Attraction 12 Brian Phillips Frequent Flyer



2003 Champions

Angler of the Year: Paul Massey, Outrageous
National Champions: Rick Smith, Wild Turkey
National Champions, Class of 23 and Under: Robert Olsen
Top Lady Angler—East: Rosemary VanLent, In The Rough
Top Lady Angler—Gulf: Sheree & Jenny Dees, Top Producer
Top Junior Angler—East: Kevin Steele, Mack Daddy
Top Junior Angler—Gulf: Tyler Kennedy, Kwazar
Top Senior Angler: Jack Thomas, Smilin Jack

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 John Moore Unreel 6 John Smith Et Tu Bruse 11 Scott Routh Devocean
2 Jeff York Trick Z 7 Hutch Thompson Sujac 12 Ken Stafford Ken's Car Tunes
3 Robert Wyndam Knot Guilty 8 Jose Reyes Jr.. Papotanic 13 Johnny Johnson Zig Zag
4 Frank Strickland Rebecca Ann 9 Andrew Hilton Hot Grits      
5 Paul Massey Outrageous 10 Tom Kenney Offshore Warrior      

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Burt Ferebee Second Catch 6 Tommy Pease Challenger 11 Eric Smith Comfortably Numb 2
2 Gaston Hughes Reel Music 7 Mitch Mosley Lined Out 12 Harry Crump Rocketman
3 J. Michail Hubbard Sr. Mikey Likes It 8 Johnny Benkenstein Jr. Johnny B 13 Gaston Hughes Reel Music
4 Johnny Wilds Reel Wild 9 Chad Sonders Reel Screamer      
5 Mike Dousman Survivor 10 Duane Zamonis Outaline      



2002 Champions

Angler of the Year: Ed Mecchella, Fish Fever
National Champions: Ed mecchella, Fish Fever
National Champions, Class of 23 and Under: David Lau, Jesse James
Yamaha Pro Champion: Ed Mecchella, Fish Fever

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Fish Meister Dean Spatholt 6 Larry Galan Miss Treated 11 Manny Galvao Justin Time
2 Scott Harris Team Mckee Craft 7 Michael Dees Top Producer 12 Dan Abshire, Jr. Rxcape
3 Richard Boone Sea Duction 2 8 John Dusek Yellowfin 13 Joe Winslow Hooligan
4 Todd Veal Sea Ducer 9 Tim Newton Deal King 14 Gary Smith Daddy's Money
5 Sandy Smith Gatorbait 10 Casey Hunt Australian Gold 15 Neal Foster Intense

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Chip Sanders Reel Screamer 6 Leo Plenski Hi Caes 11 Richard Darlington Propwash
2 Thomas Hemphill Play'n Hooky 7 Cecil Capps, Jr. Sea Hagg 12 Harry Crump Rocketman
3 Steve Fania Ronda Lynn 8 Darrin Taylor Insta-gator 13 Joseph Tew Reel Quik
4 Kyle Williams Broke Out 9 Chad Sanders Reel Screamer 14 Jeff Weathers Tripple Gobble
5 Steve Donaison Sea Strike Factory 10 Steve Senecal Knot Home 15 Lynn Nolen Pure Attitude



2001 Champions

Angler of the Year: Chris Chase, The Chase
National Champions: Tom Kenney, Offshore Warrior
National Champions, Class of 23 and Under: Jerry Dilsaver, Carolina Adventure
Yamaha Pro Champion: Creighton Parker, Rag Tag
Top Lady Angler: Ginger Shook, Kwazar
Top Junior Angler - Gulf: Shea Foster
Highlights: Largest Kingfish of the Season: 64.60 lbs - John Conlon, Double Header

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Don Westbrook Reel Heel 5 Matt Pitman Blue Thunder 9 Joe Winslow Hooligan
2 Brant Mcmullan Carolina Contender 6 Brian Alstrom Hammer' Em 10 Sandy Smith Gator Bait
3 Gene Seiveno Carolina Cocky 7 Neal Foster Intense 11 Robert Woithe The Reel Won
4 Lee Mccurdy Get Reel 8 Mark Lee Shockwave 12 Marcus Kennedy Kwazar

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Clay Croom Team Kencraft 5 Andrew Seeker Fish Seeker 9 Mike Webb Webb's Fiberglass
2 Shane Hollar Never Ready 6 Vernon Bonnell Yellowbird 10 Jeff Aycock Miss Leigh Anne
3 Walter Giese Miss Mercy 7 Mark Collier Marishle C/Hardcore 11 Eric Smith Comfortably Numb 2
4 Ricky Williams N-2-Deep 8 Darrin Taylor Bounty Hunter 12 Steve McMullen Airborne



2000 Champions

Angler of the Year: David Van Lent, Team Yellowfin
National Champions: Jack Wood, Team Donzi
National Champions, Class of 23 and Under: Danny Duncan, Miss Behavin'
Top Junior Angler: Tyler Kennedy, Kwazar
Highlights: Largest Kingfish of the Season: 71.35 lbs - Joe Winslow, Hooligan

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Edward Dineen Tenacity 5 Darrell Smith Papa Styles 9 Joe Winslow Hooligan
2 Joe Winslow Hooligan 6 Steve Humphries Hurra Kane 10 Ed Mecchella Fish Fever
3 Patrick Bellamy Mining My Bidness 7 Marcus Kennedy Kwazar      
4 Henry Bishop Gravy Train 8 Steven Cole Maverick      

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Leo Barrington Bear Cat 5 Richard Tipping Papa Joe 9 Jerry Ballard Second Nature
2 Burt Ferebee Second Catch 6 Robyn Dawson Porkchop 10 Dick Russell The Brute
3 Bill Haire South Carolina Outdoors 7 JJ Gilmore Quietus      
4 Trey Tait Got Your Spot 8 John Benkenstein Johnny B      



1999 Champions

Angler of the Year: Dave Workman, Jr.; C&H Lures
National Champions: Dan and Ronda Abshire, Aaron Pierce; RXCape
National Champions, Class of 23 and Under: Johnny Gay, Tim Imka, Jim Ross; Team Freespool
Top Lady Angler—East: Jan Chase; The Chase
Top Overall Lady Angler: Ronda Abshire; RXCape
Top Junior Angler—Gulf: Adam Taylor; Wave Runner
Top Overall Junior Angler: Cody Chivas; La Perla
Top Senior Angler: Joe Bruce; Angling Pursuits

Top Overall Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 John Wilkins Team May Craft 5 Russ Russell Credit Line 9 Joe Winslow Hooligan
2 Joe Winslow Hooligan 6 Chris Chase The Chase 10 Randy Keyes La Perla
3 Robert Wyndham Knot Guilty 7 Weldon Heisser Crap Shooter      
4 Al Martin Gullah Gal 8 Steven Cole Maverick      

Top Class of 23 Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
1 Burt Ferebee Second Catch 5 Robert Bishop Fishbuster 9 John Hutchens Daddy's Dream
2 Walter Giese Miss Mercy 6 Paul Eichler Nick of Time 10 Johnny Gay Team Freespool
3 Charles Stephens Shady Grady 7 Cecil Capps, Jr. Sea Hagg      
4 Bon Wedincamp Inside Out 8 Chris Machacek Force 10      

Top Lady Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
Pro Sarah Hopkins Wild Bill 4 Barbara Armstrong Jim-n-I 8 Nichole Christoph Double Trouble
1 Margaret Ferebee Second Catch 5 Karen Clifton Hott Pursuit 9 Shae Lewis Second Chanze
2 Laura Spatholt Fish Meister 6 Jan Chase The Chase 10 Dorothy Riley Ambitious
3 Susan Kaminsky Loose Lucy 7 Ronda Abshire RXCape      

Top Junior Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
Pro Cody Chivas La Perla 4 Brenton Davis Jim-n-I 8 Rudy Zaruba IV Reel Obsession
1 Chris Conklin Ocean Athlete 5 Frank Strickland, Jr. Rebecca Ann 9 Jim Dupree III OBX Girl
2 Greg Spatholt Fish Meister 6 Joe Alger Bull Gator 10 Cody Chivas La Perla
3 Field Hucks Mean C 7 Adam Taylor Wave Runner      

Top Senior Anglers in each Division

Division Captain Boat Division Captain Boat Division Captain Boat
Pro Joe Bruce Angling Pursuits 4 Mark Durden Jim-n-I 8 Charles Everts Riff Raft
1 Roger Eades Have Mercy 5 Rusty Russell My Honey 3 9 Charles Cook Daddy's Dream
2 Harry Ivey Country Ham 6 Robert Woithe The Reel Win 10 Joe Bruce Angling Pursuits
3 Don Myers Tool Time 7 Alvin "Mitt" Butler Crawgator      



1998 Champions

Angler of the Year: Steve Shook
National Champions: Forrest, William & Adam taylor, Don Ewing, Richard McRae; That's My Dog
Top Lady Angler—East: Kelly MacEwan
Top Lady Angler—West: Ginger Shook
Top Junior Angler: Kevin Murphy
Top Senior Angler: Glenn Slaughter

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Kenneth Lane 5 Brian Bushloper 9 David Murphy
2 Stacy Wester 6 Mike Smith 10 Sid Steverson
3 Derrick Blanton 7 Brent Maggio    
4 Stuart Booth        

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Dawn Lane 5 Kelly MacEwan 9 Susan Kaminsky
2 Dana Stutz 6 Dayna Hall 10 Karen Smith
3 Michele Cameron 7   Open Ginger Shook
4 Laura Crawford 8 Ginger Shook    

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Brandon Sewell 5 Brandon Kirby 9 Kevin Murphy
2 Chandler Rourk 6 Casey Bryde 10 Mike Welter
3 Wesley Hamilton 7 Bill Kleinschrodt Open Brandon Kirby
4 A.J. Tucker 8      

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Jimmy Hayes 5 Joe Bruce 9 Glenn Slaughter
2 Maurice Emmart, Jr. 6 Bruce Woithe 10 L.A. Denzer
3 Wyndal Vereen 7 L.A. Denzer    
4 Alfred Kolberg 8      



1997 Champions

Angler of the Year: Clayton Kirby National Champions: Gary & Elizabeth Unger Top Lady Angler—East: Karen Clifton Top Lady Angler—West: Ginger Shook Top Junior Angler—East: Brandon Kirby Top Junior Angler—West: Michael Guffey, Jr. Top Senior Angler: Jimmy Hayes

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Denny Spence 5 Billy Crabtree 9 Stacy Wester
2 Steve Walton 6   10 DuWayne Crofton
3 David Hooks, Jr. 7 Marcus Kennedy    
4 Larry Wilson 8 Steve Shook    

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Carol Morris 5 Karen Clifton 9 Margaret Chapman
2 Rickie Moore 6 Rosemary Van Lent 10 Karen Smith
3 Susan Kaminsky 7 Wendy Fuller Open Deborah Cooper
4 Sheri Getsinger 8 Ginger Shook    

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Ross Williams 5 Brandon Kirby 9 David Spence
2 Matt Smith 6 Kyle Hehenberger 10 Mike Welter
3 Jerimiah Williams 7 Michael Guffey, Jr. Open Brandon Kirby
4 Daniel Gourley 8 Beau Sonnier    

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Jimmy Hayes 5 Joe Bruce 9 Ed Weeks
2 William Boucher 6 G.W. Fine 10 M.B. Pleasant
3 Al Kolberg 7      
4 J.L. Owens, Jr. 8      



1996 Champions

Angler of the Year: Rick Smith
National Champions: Howard Poe, Danny Wallen, Randy Taylor; Kill-N-Me
Top Divisional Angler: Ron Enslen
Top Lady Angler: Wendy Fuller
Top Junior Angler: Bunky Payne
Top Senior Angler: Robert Woithe

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 David Franklin 4 Charles Getsinger 7 P.J. McLeod
2 Ronald Sutton 5 Jack Horne 8 Marcus Kennedy
3 Ron Enslen 6 Tom Chase 9 Mark Emmart



1995 Champions

Angler of the Year: Dave Workman, Jr.
National Champions: Randy Keys, Jimmy Hasson, Ira Pearson; Almost Heaven
Top Divisional Angler: Fred Carlson
Top Lady Angler: Christine Schonfeld
Top Junior Angler: Robert Thompson
Top Senior Angler: G.W. Fine

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Marvin Blout 3 K.P. Parks 5 Fred Carlson
2 Don Wilsey 4 Klaus Schonfeld 6 DuWayne Crofton

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Carol Morris 3 Sheri Getsinger 5 Jacklyn Turner
2 Kathy Spainhour 4 Christine Schonfeld    

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Brandon Sewell 3 Jennifer Bass 5 Matthew Smith
2 Janna Franklin 4 Brian Stancil 6 Robert Thompson

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Jimmy Hayes 3 Reuben Way, Jr. 5 L.A. Denzer
2 Jimmy Hayes 4 L.A. Denzer 6 G.W. Fine



1994 Champions

Angler of the Year: Dave Workman, Jr.
National Champions: Dennis Sergent & Wayne Cone; Final Approval
Top Divisional Angler: Selby Lewis, Jr.
Top Lady Angler: Becky Thompson
Top Junior Angler: Brian Hasson
Top Senior Angler: Reuben Way, Jr.

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Horace Sikes 3 Dave Workman 5 Mark Wray
2 Richard Hobbs & Selby Lewis 4 Clenton Thompson    

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Carol Morris 3 Mamie Mason 5 Lori Johnson
2 Betty Henry 4 Becky Thompson    

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Taylor Sikes 3 Brian Davis 5 Brian Hasson
2 Evan Jeffords 4 Brian Davis    

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Al Morris, Sr. 3 L.A. Denzer 5 Alan Gordon
2 Reuben Way, Jr. 4 L.A. Denzer    



1993 Champions

Angler of the Year: Wyndal Vereen
National Champion: Jack Wood; Venus Baby
Top Divisional Angler: Rick Smith
Gulf Coast Divisional Winner: John Ennis
Top Lady Angler: Gloria McClain
Top Junior Angler: Josh Williams
Top Senior Angler: L.A. Denzer
Top Amateur Angler: Russ Russell

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Ron Enslen 3 Ray McClain 5 Blair Wickstrom
2 Wyndal Vereen 4 Rick Smith    

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Chandra Kirby 3 Cloria McClain 5 Barbera Ladner
2 Grace Ann Munroe 4 Paulette Walker    

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Janna Franklin 3 David Benjamin, Jr. 5 Brian Hasson
2 Eric Best 4 Kalyb Pope    

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Harry Ivey 3   5 L.A. Denzer
2 Reuben Way, Jr. 4 Robert Hasson    

Top Amateur Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Rhett Dickson 3 Chris Hutchinson 5 Vernon Bonnell
2 Mark Dickson 4 Russ Russell Gulf Lloyd White



1992 Champions

Angler of the Year: Joe Bruce
National Champions: Jim Davis, Garland Sewell, Brad Sewell, Barry Matthews & Todd Matthews; The Right One... Baby!
Top Divisional Angler: Wayne Conn
Top Lady Angler: Chandra Kirby
Top Junior Angler: Brandon Kirby
Top Senior Angler: Lonnie Broadwell

Top Divisional Anglers

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Richard Forbis 3 Eric Gowdy 5 Nick Parrish
2 Brian Davis 4 Klaus Schonfeld 6 Stephen Ennis

Top Lady Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Stacy Prestwood 3 Betty Henry 5 Marcia Davis
2 Chandra Kirby 4 Marilyn Anderson 6 Susan Mauldin

Top Junior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Brad Sewell 3 Caroline Shelley 5 Kalyb Pope
2 Justin Simmons 4 Lee Kennedy    

Top Senior Anglers in Each Division

Division Captain Division Captain Division Captain
1 Harry Ivey 2 Reuben Way, Jr. 3 Joel Henry



1991 Champions

Angler of the Year: Clayton Kirby
Top Lady Angler: Kathy Spainhour
Top Junior Angler: Brandon Kirby
Top Three Tournament Aggregate Award: Brian Henry